Yaşam Kulüpleri

Yaşam Kulüpleri Nedir?

Vakıf Emeklilik ve Hayat A.Ş.’de bireysel emeklilik sözleşmesi bulunanlar ayrıcalıklı Yaşam Kulüpleri dünyasında kapsamlı sağlık hizmetlerinden danışmanlığa, eğitimden spora birçok alanda hayatlarına yenilik katarken konut, araç, tatil, ulaşım gibi günlük hayatta ihtiyaç duyulabilecek hizmetlerde de avantaj sahibi oluyor ve Yaşam Kulüpleri dünyasının ücretsiz ya da indirimli fırsatlarından yararlanıyor.

Emeklilik için uzun vadeli planlar yaparken yaşam standardını yükseltip şimdiden rahat geleceğin keyfini yaşıyor. Yaşam Kulüpleri ile ilgili daha detaylı bilgi için www.yasamkulupleri.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yaşam Kulüpleri’nde Hangi Hizmetlerden Faydalanabilirim?

Sağlık Kulübü Elit Kulüp Elit Plus Kulüp
Dış Sağlığı
indirimli Check-up
Sağlıklı Beslenme
Psikolojik Destek
Medikal 2. Görüş
Medikal Asistans
Medikal Asistans + Plus
VIP hizmetler ve Kişisel Çözüm Danışmanlığı
Yaşam Destek Planı
Konut Asistans
Yol Yardım

Kulüpler ve Sağladığı Avantajlar?

Yaşam Kulübü Hizmetleri

Diş Sağlığı

Türkiye çapında birçok ilde anlaşmalı kurumlarda diş taşı temizliği, diş hekimi muayenesi ve diş röntgen filmi hizmetinde ilk seans ücretsiz! Üstelik anlaşmalı klinik ve hekimlerde tüm dental hizmetlerden indirimli fiyat avantajı ile yararlanabilirsiniz.

Sağlıklı Beslenme

Türkiye çapında birçok ilde bulunan anlaşmalı beslenme ve diyet uzmanlarına beslenme sağlığınızla ilgili her konuda danışabilirsiniz. Üstelik ücretsiz ilk seans ve diğer seanslarda %30’a varan indirim fırsatıyla!

Psikolojik Destek

Kişisel, sosyal, eğitimsel ve mesleki alanda psikolojik desteğe ihtiyacınız olduğunda kişilik haklarına saygılı, güvenilir danışmanlardan ücretsiz ilk seans avantajı ve sonraki seanslarda %30’a varan indirim fırsatı ile hizmet alabilirsiniz.

İndirimli Check-Up

Düzenli sağlık taramalarıyla, olası hastalıklardan korunabilir, büyük sorunlar haline gelmeden küçük rahatsızlıklarınıza çözüm bulabilir ve erken tanı ve tedaviyle ciddi sorunlar yaratabilecek hastalıkların önüne geçebilirsiniz. Türkiye genelinde birçok ilde anlaşmalı kurumda mini ve ultra check-up paketlerinden birini seçebilir ve indirimli check-up imkânına sahip olabilirsiniz.

İndirimli Çocuk Check-Up 159 TL!

Çocuk Hastalıkları Muayene Çocuk hastalıkları muayenesi ve sonuçların değerlendirmesidir.
Açlık Kan Şekeri Şeker hastalığı tanı ve tedavisinde kullanılır.
ASO Anti streptolizin O A grubu beta hemolitik streptokok bakterilerinin neden olduğu enfeksiyonların tanı ve takibinde kullanılan bir testtir.
Sedimentasyon Enfeksiyoz, romatizmal ve bazı malign hastalıkların teşhisinde etkilidir.
İdrar Tahlili Böbrek, mesane ve idrar yolları hastalıklarının araştırılması testidir.
Tam Kan Sayımı
(18 Parametre)
Lökosit; enfeksiyöz hastalıkların ve immun sistem reaksiyonlarının takibinde önemlidir. Eritrosit, hemoglobin ve hematokrit ise anemi (kansızlık) tesbitinde rol oynar. Lenfosit, nootrofil, monosit, eozinofil ve bazofil kan hücrelerinin özelliklerinin değerlendirilmesi ve bazı kan hastalıklarının teşhisinde kullanılır.
Anti HBS Total Hepatit göstergesidir.
HBS Ag Hepatit göstergesidir.

İndirimli Mini Sağlık Check-Up 99 TL!

Doktor Muayene Doktor muayene & check-up sonuçlarının değerlendirilmesi
Akciğer Grafisi Tek Yönlü Akciğer hastalıklarının ön tarama testidir.
EKG Kalp Elektrosu Kalbin elektriksel uyarı grafisi. Koroner Arter Hastalıkları ile Ritim Bozukluklarını izlemede en basit ama değerli tetkik türüdür.
Tam Kan Sayımı ( 18 Parametre ) Lökosit- Enfeksiyöz hastalıkların ve immun sistem reaksiyonlarının takibinde önemlidir. Eritrosit, Hemoglobin, Hematokrit-Anemi (kansızlık) tesbitinde anlamlıdır. Lenfosit, Nootrofil, Monosit,Eozinofil, Bazofil- Kan hücrelerinin özelliklerinin değerlendirilmesi ve bazı kan hastalıklarında değerlidir.
İdrar Tahlili Böbrek, mesane ve idrar yolları hastalıklarının araştırılması testi.
Sedimantasyon Enfeksiyöz, romatizmal ve bazı malign hastalıklarına yönelik yapılan testtir.
Kan Şekeri Seker hastalığı tanı ve tedavisinde kullanılır.
Total Kolesterol Lipid profili hakkında bilgi verir.

İndirimli Ultra Sağlık Check-Up 289 TL!

Doktor Muayene Doktor muayene & check-up sonuçlarının değerlendirilmesi
Tüm Abdomen USG Akciğer hastalıklarının ön tarama testidir.
EKG Kalp Elektrosu Kalbin elektriksel uyarı grafisi. Koroner Arter Hastalıkları ile Ritim Bozukluklarını izlemede en basit ama değerli tetkik türüdür.
Tam Kan Sayımı ( 18 Parametre ) Lökosit- Enfeksiyöz hastalıkların ve immun sistem reaksiyonlarının takibinde önemlidir. Eritrosit, Hemoglobin, Hematokrit-Anemi (kansızlık) tesbitinde anlamlıdır. Lenfosit, Nootrofil, Monosit,Eozinofil, Bazofil- Kan hücrelerinin özelliklerinin değerlendirilmesi ve bazı kan hastalıklarında değerlidir.
SGOT ve SGPT Karaciğer enzim testi
Trigliserit Koroner kalp hastalıklarının risk derecelendirilmesinde, tedavi planı ve izlenmesinde yararlıdır.
Total Ve HDL Kolesterol Lipid profili hakkında bilgi verir, Koroner kalp hastalıklarının risk derecelendirilmesinde kullanılır.
Tam İdrar Tahlili Böbrek, mesane ve idrar yolları hastalıklarının araştırılması testi.
Sedimantasyon Enfeksiyöz, romatizmal ve bazı malign hastalıklarına yönelik yapılan testtir.
AKS Seker hastalığı tanı ve tedavisinde kullanılır.
BUN Kandaki üre düzeyi. Böbrek fonkiyon testi.
Kreatinin Kandaki kreatenin düzeyi
Total Kolesterol Lipid profili hakkında bilgi verir.

Medikal 2. Görüş

Kişinin bir hastalığa yakalanılması durumunda, Amerika’da alanında uzman doktorlar, Üye’nin raporlarını ve medikal geçmişini ikinci bir göz olarak incelemektedir. Medikal II. Görüş, ilk teşhisi konulmuş olan medikal rahatsızlıklarda, alanında uzman olan ikinci bir doktorun görüşünün alınmasını sağlar.

Konulan ilk teşhise dair görüş alınmasının yanı sıra anlaşmalı uzman doktorlar farklı tedavi yöntemleri konusunda öneriler de sunabilmektedir. Medikal II. Görüş hizmetinin temel faydaları;

 • Teşhis ve / veya tedavi doğrulaması,
 • Gereksiz tedavi ve ameliyatların engellenmesi,
 • Duruma en uygun medikal kuruma Vakıf Emeklilik Medikal ağı aracılığı ile ulaşılması,
 • Raporda tedavi önerilmesi ve kişinin bu tedaviyi istemesi durumunda, anlaşmalı kurum fiyatları üzerinden yararlanma olarak sıralanabilmektedir.

Medikal II. Görüş hizmetinden, hizmet başlangıç tarihi sonrasında ortaya çıkan ve acil olmayan tüm medikal ve cerrahi tanılar için yararlanılabilmektedir.

Medikal II. Görüş, poliçe kapsamının aktive olduğu veya hizmet hakkının yenilendiği gün itibarı ile 1 (bir) yıl süresince geçerlidir. Türkiye’de yaşayan, 75 yaşında ve altında olan bireyler Medikal II. Görüş hizmetinden yararlanabilmektedir. Medikal II. Görüş hizmetine sahip Üye’nin eşi ve aynı ikamette yaşayan 25 yaş ve altı çocukları da Medikal II. Görüş kapsamı altındadır.

Farklı bir medikal rahatsızlık olması koşulu ile Üye, Medikal II. Görüş hizmetinden yılda 2 kere faydalanabilir. Farklı bir rahatsızlık olmayıp bir önceki rahatsızlık ile ilişkili bir hastalık olması durumunda, Medikal II. Görüş ücreti ve masrafları Üye tarafından karşılanacaktır.

VIP Hizmetler ve Kişisel Çözüm Danışmanlığı

Optik, araç bakımı, kuru temizleme ve etkinlik gibi birçok farklı alanda anlaşmalı yerlerde indirimli hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Ayrıca yabancı dil kurslarından dans kursuna, pilatesten yüzmeye birçok sanat, spor ve eğitim alanında indirimlerimizden yararlanabilirsiniz.

 • Sağlık Kuruluşları Bilgi Hattı
 • Optik ve Optik Ürün Alımlarında Avantajlar
 • Çocuk Gelişim Programları
 • İndirimli Kuru Temizleme
 • Sağlıklı Yaşam Programları
 • Tercüme Organizasyonu
 • Kültürel Etkinlik Bilgi Hattı
 • Restoran ve Cafe Bilgi Hattı
 • Çiçek ve Meyve Sepeti Gönderileri
 • Otel Rezervasyon ve Paket Turlar
 • Araç Kiralama Hizmetleri (RAC)
 • 7/24 Turistik Bilgi Hattı
 • 7/24 Döviz Kurları Bilgi Hattı
 • VIP Transfer / Motorlu Vale Hizmetleri
 • Evde Çocuk ve Yaşlı Bakımı
 • Araç Bakım İndirimi
 • Çocuklara Yönelik Etkinlikler / Hafta sonu Etkinlikleri

Yaşam Destek

Hayat tersine aksa bile sahip olduğunuz yaşam standardını koruyabilir ve böylece kendinizi ve sevdiklerinizi güvence altına alabilirsiniz. Yaşam Destek Planı çerçevesinde aşağıdaki hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

Yaşam Destek Planı

Konut ve Araç Asistans

Konutunuzla ilgili su ve elektrik tesisatı, cam onarımı, çilingir hizmeti, konutun korunması ve gözetimi, ev onarım organizasyonu, birinci derece akraba vefatı veya konutta meydana gelen hasar nedeniyle konuta dönüş organizasyonu, konuta doktor/ambulans gönderimi, konutta hasar meydana gelmesi durumunda otelde konaklama hizmetleri; aracınızla ilgili ise çekme-kurtarma, lastik değişimi, aracın kaza geçirmesi ya da arızalanması durumunda ikametgâha dönüş veya konaklama, yakıt yardımı, aracın emanet ve muhafazası, kiralık araç temini, yol kenarında onarım ve araç muayene gibi birçok hizmetten yararlanabilirsiniz.

Medikal Asistans*

Medikal Asistans kapsamında Yaşam Kulüpleri üyelerimize özel aşağıdaki hizmetler sunulmaktadır.

 • 7/24 tıbbi bilgi ve danışmanlık*
 • Tıbbi Nakil (Kara Ambulansı)*
 • Eve doktor gönderimi
 • Unutulmuş ilaçların gönderilmesi
 • Acil Mesajların İletilmesi
 • Konuta tıbbi ekip ve ekipman gönderimi

*Bu hizmetlerimizden Elit ve Elit Plus Kulüp üyelerinin aile bireyleri de yararlanabilmektedir.

Sağlık Network İndirimi*

Türkiye’de 2000’i aşkın anlaşmalı sağlık kuruluşunda %40’a varan indirim oranları ile güvenilir hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Anlaşmalı sağlık kuruluşları arasında özel tıp merkezleri, hastane ve muayeneler, diş doktorları, eczaneler, poliklinikler, laboratuvarlar, tıp merkezleri ve optikler yer almaktadır.

Sağlık network indiriminden;

 • Yatışlı tedavilerde,
 • Muayene konsültasyonlarında,
 • Laboratuvar, görüntüleme yöntemlerinde (MR, Bilgisayarlı Tomografi vb.),
 • Radyolojik hizmetlerde
 • Eczane, ilaç, dermokozmetik ve optik ürün alımlarınızda yararlanabilirsiniz.

*Bu hizmetlerimizden Elit ve Elit Plus Kulüp üyelerinin aile bireyleri de yararlanabilmektedir.

Kişisel Çözüm Danışmanı

Tiyatro, konser, otel, restoran rezervasyonundan çiçek, hediye ulaştırma servisine, tercümanlık hizmetinden hukuki danışmanlığa kadar birçok alanda Yaşam Kulüpleri yanınızda!

 • Rezervasyon Hizmetleri: Tiyatro, konser, otel, restoran ve iç ulaşım rezervasyonu
 • Ulaştırma Hizmetleri: Kurye Servisi, çiçek ve hediye ulaştırma, rezervasyonu yapılmış uçak ve tren biletlerinin ulaştırılması organizasyonu
 • İdari Hizmetler: Tercüme ve tercümanlık hizmet organizasyonu, konferans salonu organizasyonu, mesajların iş ortaklarına iletilmesi
 • Danışmanlık Hizmetleri: Hukuki danışmanlık; kültür ve eğlence merkezleri, tiyatro programları, konser salonu programları vb. kültürel aktiviteler ile ilgili bilgilendirme. Kişisel çözüm danışmanlığı kapsamındaki tüm hizmetlerin organizasyonu hizmet hattı tarafından yapılacak olup, hizmet bedelleri kulüp üyesi tarafından karşılanacaktır.

Nasıl Üye Olunur?

Bireysel emeklilik sözleşmelerinize aylık 225 TL ve üstü düzenli katkı payı ödeyerek siz de Yaşam Kulüpleri’nin avantajlarından faydalanabilirsiniz.
Yaşam Kulüpleri üyeliği için son 12 aya ait ödenmemiş katkı payınızın olmaması gerekmektedir.
Ödediğiniz aylık katkı payı tutarı ve toplam portföy büyüklüğünüze göre aşağıdaki kulüplerimizden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Aylık Katkı Payı Toplam Birikim
225 TL -
500 TL veya 50.000 TL
1000 TL veya 100.000 TL

Yaşam Kulüpleri üyeliğine dahil olabilmeniz için, sözleşmelerinize ait toplam ödemelerinizin aylığa denk gelen karşılığının; Sağlık Kulübü için 225 TL ve üzerinde; Elit Kulüp için 500 TL ve üzerinde; Elit Plus Kulüp için ise 1.000 TL ve üzerinde olması gerekmektedir.

Toplam birikim esas alınan sözleşmelerde ise Elit Kulüp için toplam birikiminizin 50.000 TL ve üzerinde Elit Plus Kulüp içinse 100.000 TL ve üzerinde olması gerekmektedir.

Katkı payınızı arttırarak Yaşam Kulüpleri üyesi olmak için hemen tıklayın.

Yaşam Kulübü hizmetlerinden faydalanmak için 0850 222 9 237 (BES) numaralı çağrı merkezimizi aradıktan sonra 4’ü tuşlayarak müşteri temsilcimizden bilgi alabilirsiniz.

Bireysel Emeklilik sistemine hemen katılmak ve Yaşam Kulüpleri avantajlarından faydalanmak için biz sizi arayalım.

Avantajların Süresi Nedir?

Yaşam Kulüpleri’nin avantajları, üyelik koşullarını sağladığınız ve Vakıf Emeklilik ve Hayat AŞ’nin anlaşmalı kuruluşlar ile işbirliği devam ettiği sürece geçerlidir.

Vakıf Emeklilik ve Hayat AŞ, Yaşam Kulüpleri’nin sunduğu avantajların kapsamını değiştirme veya ayrıcalıkları tümüyle sonlandırma hakkına sahiptir.

Yaşam Kulüpleri Genel İstisnaları’na ulaşmak için tıklayınız.

Yaşam Kulüpleri Hizmet Paketi'nin detayları için tıklayınız.

3 Adımda Yaşam Kulüpleri Kullanım Kılavuzu

www.yasamkulupleri.com


Vakıf Emeklilik Yaşam Kulüpleri’ne hoşgeldiniz!


Tebrikler! Vakıf Emeklilik fırsatlar dünyası
Yaşam Kulüpleri’ne katıldınız. Şimdi sıra
fırsatlardan nasıl yararlanacağınızda;

   
 
 
 
   
Yaşam Kulüplerinin avantajlarla dolu ayrıcalıklı dünyası sizleri bekliyor!
           
/RahatGelecek