Hayattan Sarı Kareler Fotoğraf Yarışması

6. Hayattan Sarı Kareler Fotoğraf Yarışması - 2018

Sarı Kareler Fotoğraf Yarışması’nda ödüller verildi2 bin 241 amatör ve profesyonel fotoğrafçının, 7 bin 723 adet fotoğrafla katıldığı Vakıf Emeklilik Sarı Kareler Fotoğraf Yarışması’nın ödül töreni yapıldı. Birincilik ödülünü, Ankara’dan Muhammed Şuayp Oral kazandı. Yarışmada sergilenmeye değer bulunan eserlerden oluşan fotoğraf sergisi de Güneş Sigorta Sanat Galerisi Sergi Salonu’nda açıldı.


Bu yıl altıncısı düzenlenen Sarı Kareler Fotoğraf Yarışması’nın ödülleri, Güneş Sigorta Sanat Galerisi Sergi Salonu’nda düzenlenen törenle verildi. Ankara’dan Muhammed Şuayp Oral birinciliğe layık görülürken, Konya’dan Serkan Daldal ikinci, Sakar’dan İhsan Korkut ise üçüncü oldu. İstanbul’dan Ceren Yağcıoğlu, Yücel Çetin ve Emine Sezgin de mansiyon ödülü kazandı. Fotoğraf tutkunlarının deklanşörlerine “Sarı Bir Dünya” için bastığı yarışmada, 7 bin 723 adet eser yarıştı.


Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Özgür Obalı; törende yaptığı konuşmada, geleneksel hale gelen Sarı Kareler Fotoğraf Yarışması’nın başarıyla yoluna devam ettiğini belirterek, “Sarı Kareler konusuyla 6 yılda sergilenmeye hak kazanan 250’ye yakın fotoğraf tutkununun eserini binlerce ziyaretçiyle buluşturduk. Fotoğraf tutkunlarının yarışmamıza gösterdiği ilgi Vakıf Emeklilik olarak bizi gururlandırıyor.” dedi.Tasarruf kültürünü tabana yayıyoruz


Vakıf Emeklilik olarak, tasarruf kültürünün tabana yayılması için çok önemli sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirdiklerini ifade eden Obalı, şunları kaydetti: “Kumbara Tasarımı Resim Yarışması ile çocuklarımıza tasarruf bilincini aşılıyoruz. Meslek okullarında açtığımız Sigorta Laboratuvarı ile geleceğin sigortacılarını yetiştiriyoruz. Onlara şimdiden önemli bir iş deneyimi kazandırıyoruz. Zaman Makinası projesi ile de BES yaptırmanın önemine dikkat çekiyoruz. Ayrıca üniversitelerimiz arasındaki girişimcilik ve yenilikçilik odaklı rekabete de katkıda bulunuyoruz. Yerli ve milli üretimin geliştirilmesinde, üniversite-sanayi işbirliğinin tesis edilmesini hayati derecede önemli buluyoruz. Bu hususta gençleri destekliyor, fikirlerini geleceğe taşımalarına yardımcı oluyoruz. Bu amaçla İstanbul Teknik Üniversitesi Rover Takımı’na ve Yıldız Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü ((IEEE YTÜ) tarafından 9 yıldır düzenlenen Yıldızlı Projeler Yarışması’na ana sponsor olduk.”

Yarışmada sergilenmeye değer bulunan eserlerden oluşan fotoğraf sergisi de Güneş Sigorta Sanat Galerisi Sergi Salonu’nda açıldı. Sergi, 2 - 8 Temmuz 2018 tarihleri arasında fotoğraf severlerle buluşacak.

Sanata ve sanatçıya saygı çerçevesinde Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) desteğiyle düzenlenen yarışmada; birinci 4.500 TL, ikinci 3.000 TL ve üçüncü 2.000 TL’lik para ödülü kazandı. Ayrıca üç esere 700 TL mansiyon ve sergilenmeye değer bulunan 30 eserin her birine de 350 TL’lik para ödülü verildi.

5. Hayattan Sarı Kareler Fotoğraf Yarışması- 2017

Hayatın en güzel
“Sarı Kareleri” ödüllerini aldı5’inci Sarı Kareler Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri verildi. Hayatın en güzel “Sarı Karelerini” yansıtan fotoğrafların gönderildiği Sarı Kareler Fotoğraf Yarışması’nda bu yıl toplamda 7 bin 800 eser yarıştı. Yarışmada sergilenmeye değer bulunan eserlerden oluşan fotoğraf sergisi de Güneş Sigorta Sanat Galerisi Sergi Salonu’nda 17 Temmuz’a kadar sanatseverlerle buluşacak.Vakıf Emeklilik tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Sarı Kareler Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenler, Güneş Sigorta Sanat Galerisi Sergi Salonu’nda düzenlenen törenle ödüllerini aldı. Hayatın en güzel “Sarı Karelerini” yansıtan fotoğrafların gönderildiği Sarı Kareler Fotoğraf Yarışması’nda bu yıl toplamda 7 bin 800 eser yarıştı. Kayseri’den Nuri Çorbacıoğlu birinciliğe layık görülürken, Konya’dan Oğuz İpçi ikinci, Diyarbakır’dan Mehmet Sümer ise üçüncü oldu. Tokat’tan Süleyman Üzümcü, Ankara’dan Serkan Mutan ve Kırklareli’den Onur Tulu da mansiyon ödülü kazandı.

En yüksek başvuru olan yarışma oldu


Sanata ve sanatçıya saygı çerçevesinde Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) desteğiyle düzenlenen Sarı Kareler Fotoğraf Yarışması, bu yıl en yüksek başvuru alan yarışma oldu. Yarışmada; birinciye 4 bin TL, ikinciye 2 bin 5 yüz TL ve üçüncüye bin 500 TL’lik para ödülü dağıtıldı. Yarışmada sergilenmeye değer bulunan eserlerden oluşan fotoğraf sergisi de Güneş Sigorta Sanat Galerisi Sergi Salonu’nda açıldı. Sergi, 10-17 Temmuz 2017 tarihleri arasında fotoğraf severlerle buluşacak.

Hayattan Sarı Kareler konusuyla devamlılığını sürdüren fotoğraf yarışmasında, 5 yılda toplam 200’ü aşkın fotoğraf tutkununun eseri, binlerce ziyaretçiyle buluştu.

Yarışmanın bu yılki seçici kurulunda; İz TV Genel Yayın Yönetmeni Coşkun Aral, Milliyet Gazetesi eski Fotoğraf Editörü Garbis Özatay, Fotoğraf Sanatçısı Murat Gür ve Fotoğraf Dergisi Yayın Yönetmeni Ömer Serkan Bakır yer aldı.

4. Hayattan Sarı Kareler Fotoğraf Yarışması- 2016

Hayatın en güzel
“Sarı Kareleri” ödül kazandırdıDört yıl gibi kısa bir sürede Türkiye’nin en çok sevilen fotoğraf yarışmalarından biri haline gelen Sarı Kareler Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri verildi. Yarışmada sergilenmeye değer bulunan eserlerden oluşan fotoğraf sergisi de Güneş Sigorta Sanat Galerisi Sergi Salonu’nda açıldı.Vakıf Emeklilik tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Sarı Kareler Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenler ödüllerini aldı. Ödül töreni, dereceye giren, mansiyona hak kazanan ve sergilenmeye değer bulunan eserlerin yer aldığı Güneş Sigorta Sanat Galerisi Sergi Salonu’nda gerçekleştirildi. “Hayattan Sarı Kareler” temasıyla fotoğraf tutkunlarını buluşturan yarışmada, İstanbul’dan Halit Kartal birinciliğe layık görüldü. Van’dan Tayfun Çiftçi ikinci olurken, üçüncülük Kocaeli’nden Adnan Teymur’un oldu. Aksaray’dan Caner Başer, Eskişehir’den Hadi Mousavi ve İstanbul’dan Sami Uçan da mansiyon ödülü kazandı.

Sanata ve sanatçıya saygı çerçevesinde Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) desteğiyle düzenlenen Sarı Kareler Fotoğraf Yarışması, bu yıl en yüksek başvuru alan yarışma oldu. 2.013 amatör ve profesyonel fotoğrafçının 6.846 fotoğrafla katıldığı yarışmada; birinciye 3.000 TL, ikinciye 2.000 TL ve üçüncüye 1.000 TL’lik para ödülü dağıtıldı. Yarışmada sergilenmeye değer bulunan eserlerden oluşan fotoğraf sergisi de Güneş Sigorta Sanat Galerisi Sergi Salonu’nda açıldı. Sergi, 23Mayıs- 6 Haziran 2016 tarihleri arasında fotoğraf severlerle buluşacak.

Yarışmanın bu yılki seçici kurulunda; İz TV Genel Yayın Yönetmeni Coşkun Aral, Milliyet Gazetesi eski Fotoğraf Editörü Garbis Özatay, THY Skylife Fotoğraf Editörü Murat Gür ve Fotoğraf Dergisi Yayın Yönetmeni Ömer Serkan Bakır yer aldı.

3. Hayattan Sarı Kareler Fotoğraf Yarışması- 2015

“Hayattan Sarı Kareler”
Ödülleri, Sahiplerini Buldu“Hayattan Sarı Kareler” temasıyla fotoğraf tutkunlarını buluşturan Sarı Kareler Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri verildi. Yarışmada sergilenmeye değer bulunan eserlerden oluşan resim sergisi de Vakıfbank Sanat Galerisi Sergi Salonu’nda düzenlendi.Vakıf Emeklilik tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Sarı Kareler Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri, Vakıfbank Sanat Galerisi’nde düzenlenen törenle verildi.

“Hayattan Sarı Kareler” temasıyla fotoğraf tutkunlarını buluşturan yarışmada, Gökhan Turunç birinciliğe layık görüldü. Levent Bayraktar ikinci olurken, Nurten Öztürk üçüncü oldu. Bu yıl 1700 yarışmacı, 5673 fotoğrafla katıldığı yarışmada birinciye 3.000 TL, ikinciye 2.000 TL ve üçüncüye 1.000 TL’lik para ödülü dağıtıldı. Yarışmada sergilenmeye değer bulunan eserlerden oluşan resim sergisi de Vakıfbank Sanat Galerisi Sergi Salonu’nda düzenlendi. Sergi, 25 Mayıs-12 Haziran tarihleri arasında fotoğraf severlerle buluştu.

Sarı Kareler Fotoğraf Yarışmasına, amatör ve profesyonel fotoğrafçıların ilgisi her yıl artarak devam ederken, üç yıl içinde yarışma Türkiye’nin en çok sevilen fotoğraf yarışmalarından biri haline gelmiş bulunuyor.

Vakıf Emeklilik tarafından Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) danışmanlığında düzenlenen yarışmanın bu yılki seçici kurulunda; AA Fotoğraf Editörü Ahmet Sel, İz TV Genel Yayın Yönetmeni Coşkun Aral, Milliyet Gazetesi eski Fotoğraf Editörü Garbis Özatay, Vakıf Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Özgür Obalı, Fotoğrafçı ve Gazeteci Ömer Serkan Bakır yer aldı.