Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Sigorta Laboratuvarı 2017

Vakıf Emeklilik Sigorta Laboratuvarı örnek proje seçildi


Vakıf Emeklilik Sigorta Laboratuvarı, “Eğitimde İş Birliği” kapsamında düzenlenen "Türkiye'de Mesleki ve Teknik Eğitim Konferansı’nda” İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından örnek proje olarak gösterildi.


Vakıf Emeklilik; İstanbul Milli Eğitimi Müdürlüğü tarafından örnek proje olarak gösterilen Sigorta Laboratuvarı’nı, Mesleki ve Teknik Eğitimde Yeni Yaklaşımlar Konferansı’nda paylaştı. Vakıf Emeklilik Sigorta Laboratuvarı projesi, Sigorta Meslek Liseleri’ne eğitim desteği vermek ve geleceğin sigortacılarını yetiştirmek amacıyla hazırlandı.


Sigorta Laboratuvarı projesi, sigortacılıkta kariyer yapmak isteyen gençlere şimdiden önemli bir iş deneyimi kazandırıyor. Gençler, proje aracılığıyla kendilerini geliştirebilecek ve sektörün önemli isimleri ile bir araya gelebilecek. Genç yaşta kazanılan bu tecrübe sayesinde de ileride çalışmak istedikleri şirketlerin ilk tercihleri arasında yer alabilecekler.


Vakıf Emeklilik proje kapsamında; İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yönlendirmesi ile Kadıköy Göztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Şişli Ahi Evran Lisesi’nde Vakıf Emeklilik ismiyle Sigorta Laboratuvarları oluşturdu.

Sigorta Laboratuvarı 2016

Vakıf Emeklilik’in sigortacı adaylarını geleceğe hazırlamak amacıyla oluşturduğu Sigorta Laboratuvarı sınıflarının ikincisini Şişli Ahi Evran Lisesi’nde açtı.

Vakıf geleneğine uygun sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden Vakıf Emeklilik, Sigorta Meslek Liseleri’ne eğitim desteği vermek ve geleceğin sigortacılarını yetiştirmek amacıyla ikinci sigorta laboratuvarını Şişli Ahi Evran Lisesi’nde açılarak hizmete sunuldu.

Sigorta Laboratuvarı 2015

Emeklilik’ten geleceğin sigortacılarına eğitim desteği

Vakıf geleneğine uygun sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden Vakıf Emeklilik, Sigorta Laboratuvarları ile sigortacı adaylarını geleceğe hazırlıyor. Sigorta sektörünün öncü şirketi Vakıf Emeklilik, Sigorta Meslek Liseleri’ne eğitim desteği vermek ve geleceğin sigortacılarını yetiştirmek amacıyla “Sigorta Laboratuvarı” projesi hazırladı. Vakıf Emeklilik proje kapsamında; İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yönlendirmesi ile Anadolu yakasında Kadıköy Göztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, Vakıf Emeklilik ismiyle Sigorta Laboratuvarı oluşturdu.

Lise öğrencilerini sigorta kavramı ile buluşturacak projede, seçilen okullarda öğrencilerin sigorta ile lise yıllarında tanışması için sigorta laboratuvarı oluşturdu. Bu laboratuvarlarda öğrencilere sigorta profesyonelleri tarafından düzenli olarak eğitimler düzenlenecek. Destek olunan okullardaki sigorta branşı öğrencileri, eğitim yılı içerisinde şirketin ihtiyaç ve imkanları dahilinde stajyer olarak Vakıf Emeklilik’te istihdam edilebilecek.

Laboratuvar sınıflarında; bilgisayar ve sigorta konusunda birçok kaynak kitap yer alıyor ve Öğrenciler için okuma köşesi oluşturuldu. Ayrıca laboratuvarların Vakıf Emeklilik’in kurumsal renklerinde oluşturuldu. Kadıköy Göztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 107 öğrenci eğitim görüyor. Avrupa yakasında bir meslek lisesinde daha sigortacılık Laboratuvarı açmayı planlayan Vakıf Emeklilik, Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Okul Sanayii İşbirliği” projesine de katkıda bulunuyor.

İş hayatına şimdiden hazırlıyor

Orda Bir Köy Var Uzakta !



Orada Bir Köy Var Uzakta!


Vakıf Emeklilik bünyesinde, geleceğimizin teminatı olan çocukların eğitim hayatlarına katkıda bulunmak ve çocuklarımızın geleceğine ışık tutmak amacıyla başlatılan ‘’Köy Okulları’’ projesinde mutlu sona ulaşıldı. Bağışlanan kitaplar, MEB onaylı 1000 temel eser, Tübitak’ın eğitici kitapları ile kırtasiye setinden oluşan yardım paketleri, 2014 yılı Ekim ayının ilk haftası okullara ulaştırıldı.

Vakıf Emeklilik olarak, Elazığ, Çorum, Osmaniye, Çanakkale, Niğde, Kırşehir, Burdur, Iğdır, Adıyaman, Bilecik, Uşak, Rize, Erzurum, Diyarbakır, Trabzon, Aydın, Ordu, Antalya ve Tekirdağ’daki 19 köy okulunda toplam 9 bin öğrencinin faydalanabileceği bir proje ile, kitap ve kırtasiye malzemesi eksikliği bulunan köy okullarına yardım ulaştırmayı hedefledik ve yardımlarımızı 2014 yılı Ekim ayının ilk haftası okullara ulaştırdık.

Kitap ve kırtasiye yardımları kendilerine ulaştırılan minik öğrencilerin sevinç ve coşkusuna eşlik etmek ve bu mutlu anlara şahit olmak ise paha biçilmezdi.

Vakıf Emeklilik’in eğitim ve öğretime katkıları önümüzdeki projelerle artarak devam edecek.